BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Jubiliejinis tortas arba “Tortas su ananasais”

Vėl proga iškepti tortą. Šį kartą kepiau senokai darytą ananasinį tortą. Jis daug kam patinka tuom, kad yra lengvas, bet ir sotus, saldus, bet ir gaivus. O ir padaryti nėra labai sunku.

Biskvitas (proporcijos paprastam torčiukui):
4 kiaušiniai;
1 stiklinė miltų;
1 v.š. bulvių krakmolo;
1 su kaupu a.š. kepimo miltelių;
1 stiklinė cukraus.

Savo tortui biskvito proporcijas dvigubinau. Kiaušinius išplakiau su cukrumi iki standžių putų. Tada subėriau kepimo miltelius, miltus ir krakmolą. Viską atsargiai išmaišiau ir kepiau 180 laipsnių temperatūroje po vieną biskvitą apie 11 min.

Kremas (proporcijos mano tortui):
10 pakelių varškės po 180 g.
3- 5 v.š. vanilinio jogurto;
cukraus pagal poreikį;
2 nedideli indeliai gabalėliais smulkinto ananaso.

Varškę su cukrumi reikia labai gerai ištrinti, kad neliktų jokių gumuliukų. Sudedame ananaso gabalėlius ir tada pridedame jogurto. Ananasus reikia dėti pirmiau dėl to, nes jie praskystina varškę, o jogurtu baigiam nureguliuoti kremo tirštumą. Jeigu dėtume jogurtą pirmiau, t.y., nusireguliuotume kremo konsistenciją, o paskui sudėtume ananaso gabalėlius, tai kremas išeitų skystas.

Torto surinkimas:

Biskvitą sulaistome sirupu nuo ananasų. Dedame 1/3 kremo. Išlyginame ir uždengiame antru biskvitu. Kartojame veiksmus iki paskutinio biskvito.

Blizgus šokoladas tortų paviršiui (proporcijas patartina mažinti):
175 g. vandens;
150 ml. grietinėlės 35 proc.;
225 g. cukraus;
75 g. kakavos;
7 g. želatinos.

Truputi vandens nupilame ant želatinos ir išbrinkiname (patartina tai padaryti po to kai bus išvirtas sirupas). Likusius produktus supilame į puodą ir verdame apie 10 min. Atvėsinti ir supilti želatiną. Visą glaistą atšaldome ir tada užpilame ant torto.

Šiuo glaistu puošiau tik torto viršų tad nemažas kiekis atliko. Jeigu puoščiau 23 cm. tortą, glaisto proporcijas mažinčiau per puse.

Patiko (2)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą