BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Duona su spanguolėmis

Mano planas buvo visiškai kitoks - norėjau paprastos šviesios kvietinės duonos, tačiau paskutinę minutę nežinau kas per nesąmonė atėjo į galvą. Viskas, matyt, nuo to, jog viriau spanguolių kisielių. Šilta sviestu aptepta duona ir kisieliaus puodelis tą minutę atrodė viliojančiai.

Duonai reikės:
200 g. raugo;
300 ml. šilto vandens;
1 su kaupu v.š. cukraus;
nepilnas v.š. druskos;
1  stiklinė rupių kvietinių miltų;
2,5, o gal 3 (nepamenu tiksliai) stiklinės paprastų kvietinių miltų;
sauja kmynų, kuriuos nuplikome;
sauja spanguolių (dėjau šaldytas).

Raugą išleidžiame šiltame vandenyje ir po truputi sudedame visus likusius produktus. Pradedame minkyti duoną. Nežinau kiek kartų sau prisiekinėjau, kad nebekepsiu kvietinės duonos kol neturėsiu duonkepes. Tai vargas, o ne minkymas. Bet praėjus mėnesiui aš vėl užsimanau šviesios duonelės ir plušu virtuvėje.

Išminkytą duoną perdėjau į riebalais išteptą kepimo formą ir kildinau 3 val. Tada įkaitinau orkaitę iki 220 laipsnių, įdėjau duoną ir sumažinau temperatūrą iki 190 laipsnių. Paskui iki 180 (pastebėjau, kad mano orkaitei labai patinka ši temperatūra). Iš viso kepiau duoną ne ilgiau valandos.

Tikėjausi, jog nuo spanguolių duona įgaus rūgštumo, bet apsirikau. Rūgštoka buvo tik toje vietoje kur pakliūdavo spanguolė. Tad tie, kurie nemėgsta rūgščios duonos, buvo mažumėle nustebinti, nes vien išgirdę pavadinimą bijojo ragauti. Bet kaip ten bebūtų, nemanau, kad aš dar kartą kada kepsiu tokią duoną. Geriau jau pridėsiu saulėgrąžų………………

Patiko (1)

Rodyk draugams

komentarai (3) | “Duona su spanguolėmis”

 1.   dorote rašo:

  O kas per raugas?

 2.   meduve rašo:

  Pas mane ruginis raugas

 3.   meduve rašo:

  Stai cia raugo gaminimas
  http://meduve.blogas.lt/duona-su-raugu-palangos-duonele-844.html

Rašyk komentarą