BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Duona su džiovinatais vaisiais

Visur ieškojau šios duonos recepto, bet neradau atitinkančio mano poreikius. Tad teko improvizuoti ir išradinėti savo receptą. Ne pirmas kartas, pagalvojau. Užtat rezultatas vertas pastangų :) Duonytė labai skani. Galima valgyti vieną, su sviestu, net su mėsa bandžiau :)

200 g. raugo;
300 g. vandens;
1 a.š. druskos;
1 v.š. skysto medaus;
džiovintų vaisių priklausomai nuo poreikio;
sauja lazdyno riešutų;
100 g. ruginių miltų;
300 g rupių ruginių miltų (galima kaitalioti proporcijas).

Raugą išleidžiame šiltame vandenyje. Džiovintus vaisius nuplikome ir susmulkiname. Suberiame puse kiekio miltų (patartina miltus sijoti). Sudedame į tešlą džiovintus vaisius ir riešutus. Suberiame likusį kiekį miltų. Jeigu matote, kad miltų trūksta, pridėkite dar. Minkome šlapiomis rankomis bent 15 min. Išminkytą tešlą sudedame į aliejumi išteptą kepimo formą. Nuglostome šlapiomis rankomis. Uždengiame rankšluosčiu ir paliekame šiltai kilti 3 val. Po 3 val galima kepti. Įkaitiname orkaitę iki 240 laipsnių. Duoną keliose vietose iš šonų įpjauname ir dedame kepti. Po poros min. orkaitės temperatūrą sumažiname iki 200 laipsnių. Dar po 10 min. temperatūrą primažiname iki 180 laipsnių. Visas duonos kepimo laikas trunka apie 50 min. Orkaitės temperatūrą labai daug priklauso nuo pačios orkaitės. Pas mane - labai kaitri, todėl užtenka 180 laipsnių temperatūros. Kai kam gali tokios temperatūros nepakakti. Bet svarbiausia nebijoti eksperimentuoti:)

Iškepusią duoną rekomenduoju tuoj pat suvynioti į drėgną rankšluostį ir susukti į plastmasinį maišelį. Užtenka palaikyti 5-10min. ir duonos pluta bus minkšta.

Skanaus :)

Patiko (12)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą