BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Vasaris, 2013

Mielinės bandelės su cinamonu

2013-02-03

Tokių skanių bandelių dar nebuvau kepusi. Jas padaryti vieni juokai, o valgyti…mmmm..vienas malonukas:)

Receptą radau http://ausrra.blogspot.com/2010/08/cinamonines-bandeles.html ir truputi pakeičiau pagal save:)

Tešlai reikės:
50 g šviežių mielių (aš dėjau 14 g. sausų);
50 ml drungno vandens;
100 g lydyto sviesto;
300 ml pieno;
žiupsnelis druskos;
100 g cukraus;
600 g miltų.

Įdarui:
100 g cukraus;
100 g sviesto;
1-2 v.š. cinamono;

Išsitirpinau sviestą, supyliau pieną, vandenį, cukrų. Išmaišiau ir tada supyliau sausas mieles. Kelias minutes luktelėjau. Mielės pradėjo brinkti. Tada supyliau puse kiekio miltų ir ilgokai plakiau mikseriu. Paskui pakeičiau mikserio funkciją į tešlos maišytuvo ir  tešlą minkiau 5-10 min. kol subėriau visus miltus. Tešla išėjo lipni, lengviau formuojama šaukštu nei rankomis. Tačiau miltų daugiau nedėjau (taip rekomenduoja recepto autorė). Tešlą kildinau apie 40min.

Kol tešla kyla, iškarto imkimės įdaro. Ištirpome sviestą, sudedame į ji cukrų ir cinamona. Dėjau pilną su kaupu šaukštą cinamono. Išmaišome gerai ir paliekame aušti.

Kai tešla pakyla, iškočiojame iš jos stačiakampį ir aptepame “apsitingusiu” įdaru. Susukame į ritinėlį. Supjaustome norimo dydžio gabalėliais. Išdeliojame kepimo formoje palikdami piršto storumo tarpus, t.y., kad bandutės nesiliestų viena su kitomis. Leidžiame pakilti pusvalandžiui. Po to pusvanandžio mano bandelės taip išsiplėte - nebebuvo jokių tarpų tarp jų.

Belieka kepti iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Maniškės kepė 30 min. Bet kepimo laikas priklausys nuo jūsų bandučių dydžio.

Jei sudėjus neiškeptus kepinius, jie užėmė tik puse kepimo formos, tai kai iškepė, buvo pilna kepimo forma bandelių su cinamonu:))

Rodyk draugams